آغاز نمایشگاه صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان

آغاز نمایشگاه صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان

1398/4/19 1025 0

آغاز نمایشگاه صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان

هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان و ایجاد ارتباط دو سویه میان مردم و متولیان آموزشی آغاز شد.

هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش با هدف ارتقای سطح علمی مردم اصفهان و ایجاد ارتباط دو سویه میان مردم و متولیان آموزشی آغاز شد.

به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش در 2300 مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور 38 موسسه آموزشی از استان اصفهان برپا شده است. در این نمایشگاه، مدارس غیرانتفاعی، مهدکودک‌ها، مدارس و مجتمع‌های آموزشی، موسسات آموزشی کنکور و کمک‌آموزشی، ناشران کتب کمک‌ آموزشی، موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه‌های آزاد، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌های علمی کاربردی و دانشگاه‌های دولتی، آموزشگاه‌های خصوصی زبان، آموزشگاه‌های مشاغل فنی و حرفه‌ای، فعالان حوزه تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نرم‌افزارها و شبکه‌های اجتماعی و موسسات شاغل در مبحث خلاقیت و موفقیت حضور دارند.

از شاخص‌ترین موسساتی که در این نمایشگاه حضور دارند می‌توان به قلم‌چی، فن‌آوران حکیم، برهان، دانش‌پژوهان، مجتمع فنی تهران و جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان اشاره کرد که هر یک نقش تاثیرگذاری در حوزه آموزش استان اصفهان ایفا می‌کنند. ویژگی خاص هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت آموزش، همکاری و مشارکت ویژه دانشگاه‌های آزاد و مشارکت‌ مهدهای کودک و آموزشگاه‌های علمی آزاد است. همچنین مدارس غیرانتفاعی شاخص اصفهان نیز در کنار موسسات آموزش خصوصی و کمک آموزشی در نمایشگاه حضور دارند.

 

نمایشگاه‌ها با حواس پنچگانه انسان‌ها روبرو هستند

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در نشست خبری افتتاح هفتمین نمایشگاه صنعت آموزش گفت: رمز ماندگاری نمایشگاه ها، بُعد اقتصادی و فرهنگی آن است و نمایشگاه ها با حواس پنج گانه انسان ها روبرو هستند.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه این نمایشگاه بعد از گذشت هشت سال به صورت تخصصی برگزار شد، افزود: نمایشگاه ها یک رویداد تجاری و اقتصادی محسوب می شوند.

 

رشد یک جامعه، مدیون آموزش صحیح است

معاون اقتصادی استاندار اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: قبل از اینکه آموزش مطرح شود باید اهداف خود از آموزش را مشخص کنیم؛ از دید برخی، آموزش برای رشد و توسعه مادی و معنوی کشور انجام می‌شود.

حسن قاضی عسگر ادامه داد: در کشورهای پیشرفته یکی از مسائل کلیدی، آموزش است و این کشورها رشد خود را مدیون آموزش صحیح و هدفمند هستند؛ در مطالعاتی که چندی پیش در خصوص مسائل و معضلات آموزش کشور انجام شد به این نتیجه رسیدیم نظام آموزشی کشورهای آلمانی زبان، جزو سرآمدترین نظام‌های آموزشی کشور است و نتایج این نظام آموزشی در رشد اقتصادی کشور قابل مشاهده است.

وی یادآور شد: ارتباط صنعت و دانشگاه در آلمان بسیار قوی است و بسیاری از دانشجویان این کشور، در کنار علم خود، مهارت‌آموزی هم تجربه می‌کنند.

قاضی عسگر متذکر شد: دانشگاه‌های ما روشی کاملاً اشتباه را در پیش گرفته‌اند و به جای مهارت‌آموزی به دانشجو، صرفاً از منظر تئوریک با وی کار می‌کنند و نتیجه آن، نیروی تحصیل کرده بیکار در سطح اقتصاد است.

 

از باورهای اشتباه فاصله بگیریم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: با امکانات دیروز، نمی‌توان دانش‌آموزان امروز را برای فردا تربیت کرد و شرایط نسبت به قبل بسیار متفاوت شده است.

علیرضا نصر اصفهانی اظهار داشت: برای بهبود آموزش هم نیاز به ابزارهای ملموس و هم ابزارهای ناملموس وجود دارد و برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها، امری مؤثر در تجهیز این ابزارها و بهبود فرآیند آموزش در کشور است.

وی با انتقاد از شکل‌گیری برخی باورها در خصوص الزام وجود مؤسسات کمک آموزشی برای دانش آموزان گفت: این باور نباید شکل بگیرد که آموزش و پرورش جوابگوی آموزش دانش آموزان نیست و اگر کسانی در این کشور درصدد این باشند که در جایگاه مدرسه، کلاس درس و معلم بنشینند، حتماً در اشتباه هستند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: مؤسسات آموزشی به کمک آموزش و پرورش می‌آیند و مکمل هستند اما نمی‌توانند جایگزین باشند.

 

آموزش، حلال مشکلات

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: صنعت آموزش از جمله صنایع مغفول در کشور است که در چنین نمایشگاه‌هایی فرصت برای احیای آن ایجاد می‌شود و باید بر این موضوع تمرکز بیشتری صورت گیرد.

کوروش محمدی ادامه داد: آموزش سند توسعه و موجودیت هر جامعه است، شعاری در دنیا وجود دارد که می‌گوید، آموزش مهم‌ترین عامل توسعه در دنیاست.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی، اصلاح معضلات جامعه، کمبودهای تربیتی کودکان و موضوعاتی نظیر آن تنها با آموزش صحیح قابل رفع است.

محمدی همچنین تصریح کرد: بزرگ‌ترین ضعف کشورهای در حال توسعه، شیوه‌های اشتباه آموزشی است و مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تأکید کرده‌اند که نظام آموزشی باید پویاتر عمل کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان یادآور شد: پس از فرمان رهبری در خصوص بسیج کارشناسان برای رفع خلاءهای آموزشی در کشور، اتفاقاتی در این حوزه در حال وقوع است و روند رو به بهبودی را در حوزه آموزش شاهد هستیم.

انتهای خبر/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر